RegistrovatPřihlásit
špendlík špendlík špendlík The Neladime špendlík špendlík špendlík špendlík

Biografie

Zrod

Kapela se narodila 7. března v 10 hodin dopoledne okolo roku 2009 v malém bytovém domě v severovýchodní vsi Letňan. Né, že bychom měli po domácku vyrobený kytary; Šimpi, dále jen Hora, vybral tehdy skrýš své maminky, když dotáhl její jedinou, přesto nejoblíbenější, větrem ošlehanou španělku. Do dnešní chvíle si dobře pamatuji, když ji v oblaku prachu pevně chytl pod krkem a povídá: "Jdou se měnit hoble!" a začal z ní trhat roztřepené najlonky. Pak vytáhl s kapsy zmuchlanou účtenku na litr rohlíků a 7 mléka, otočil ji a zde, pankáči a pankáčky, jste mohli vidět tu nehynoucí slast a boží dobromanu ve formě naší první písně s názvem Proč. Pravda, nebyl to náš nejlepší počin, vždyť stopáž trvala těžkých 43 vteřin a to ještě s předehrou a s vyřváváním, že tohle bude, tyvole, náš největší šlágr od Čáromlat po Drhole. A v této chvíli, vážení i nevážení přátelé, kapela The Neladíme spatřla světlo světa. 10 hodin, 7. března, o.r.2009. Neladíme na albu
On da album.

Zkušebna

První rok jsme nahrávali dom, jelikož nebyl k dispozici žádný přijatelný sklep či jídelna JZD. Opilec, Pan řidič, Kus - to byly naše speciální akustické písně vygenerované v období bez zkušebny, bez elektriky, zkrátka v období temna. Asi tak za 7 měsíců si Hora pořídil pořádnou, vymazlenou a vůbec tu nejlepší elektriku, se kterou bylo nahrávání jedna a možná bych si dovolil říct i dvě radosti. Já jsem nebyl o tolik pozadu, takže jeho kejta by následována mým Tensonem s kombem značky Ibanez (všechna práva vytrousena).
Asi po roce se naskytla příležitost, která bohužel tak úplně nevyšla: Jednak to byl sklep vlhký, mlha hustá tak, že by se dala krájet a dvak s náma provozovatel jakseřiká vyje(b/dn)al, respektive ji pronajal jiné bandě. Naštěstí jsme si našli něco tak 1 000 000x lepšího kousek od slavný Modrý Vopičky. Zkoušírku jsme pěkně vyzdobily, někdy sem vyvěsím zdokumentovanou dřinu, kterou jsme s ní měli (v dobrém, nás to fakt bavilo, jako). Hra na nervy u mě doma
A prej že to nepůjde.

Rozjezdy

Už je ani nepočítám. To bylo tak.
Nejdřív jsme si koupili bicí, dohromady s Horou. Uměl na ně tak, jak má správný kytarista na bicí umět. Já na baskytaru uměl stejnou měrou. Tak jsme našli dalšího kejtřistu Míša alias "Čagi, tyvole to to sviští". Už to vypadalo jako skupina, nikdo nezpíval. Na krátké období (asi tak rok) navštěvovalo doupě něžné pohlaví prokrista Kristýna, zpěvačka. Dá se říct, že byla jediná, která si uvědomila, že jsme všiváci a dotáhnem to leda tak do obecního domu dědiny Lysovačka. Opustili nás oba. Smutné časy, dokonce nám nějaká čórka vykradla zkušebnu. To ani nemluvím o letní plísni, která nás potkává, aby nám řekla: "Čau prďousové, tak vám to tady zase trošku zpestřím, podívejte modrá, zelená, oranžová!" Nicméně si s ní vysoušeč poradí hravě. Zkušebnu/klubovnu/nalévárnu/trucovnu okupujeme do dneška.

Členi

Po odchodu Čagiho a princezny jsme moc nehráli, dali jsme si pauzu. Našli jsme však jednoho, Dejva, kterej uměl snad hrát Stairway to heaven i na lesní roh. Následovala nás Kačenka, nová zpěvnička, má nynější přítelkyně a vůbec největší láska. Snažila se, seč jí síly stačily, a i když měla vybavenou hlasivnici, na punkový řevy to moc nebylo. Dejv sem poté přitáhl Rýšu, bubeníka jak se patří a rázem jsme byli 4 našlápnutí borci co se s tim moc nemažou. Zpěv se dostal ke mě a bylo.
Opět jsme se po půl roce rozpadli, tentokrát jsme se shodli na neshodě. Zase pauza. A tím se dostáváme k aktuálnímu období, máme bubeníka, šikovnýho, Jendu. Jen doufám, že tenhle s náma už vydrží. Bývalí členové
Naše sestava začátkem působení.

Členové

Jenda Bambula

23 let

Jenda Náš nejlmladší skautík je pověstí od východních Štur známej pod přezdívkou Drtič blan. Né že by na bicí hrál. Jeho perkuse jsou totiž pod jeho absolutní nadvládou a činely znějí jak on pískne. True story. Oblíbený citát:”Kluci, vím že hrajete výborně, jó, ale chce to trochu poladit. Sorry.”

Hora

Pravděpodobně 23 let

Hora Hora je super kytarista s kapkou dobré nálady a půllitrem pořádně stlačené páry. Kytary má minimálně 2 a nenechá je na pokoji, ani když má rande či běhavou. Kytarista je to výborný, časem mu určitě budem říkat strunař. Prozatím je to Hora, protože když nejde Mohamed k Hoře, musí Hora k Mohamedovi. A to je pak průser. Jeho citát:”Ty jsi fakt kráva, Martine!”

Palička

23 let

Palička S ním je to občas fakt na palici, znáte basáky, každopádně jeho přezdívka se odvíjí z jiného příběhu. Je to nejlepší basák, kterého The Neladíme kdy měly a vůbec nevadí, že byl jenom jeden. Basu má rezavou, ale to je v pořádku(brambory jsou v řádku), protože, jak sám říká:”Díky tý korozi na snímačích vypadá ta kytara opotřebovaně. A protože je opotřebovaná, tak je jasně vidět, že se na ní často hraje.”